Ірина Фенц - психолог, тренер ментального здоров'я в Тернополі

Мій досвід з психотерапією почався з великої кризи. 

Мені було 26 і я не знала для чого мені жити і чому, маючи всі атрибути успішного життя, я така нещаслива, навіть нещасна.

Я була мамою 6-річної донечки, дружиною люблячого чоловіка. У мене була прибуткова і перспективна робота. Жили ми сім'єю з моїми батьками і будували великий будинок - справжнє родинне гніздо. 

При цьому всьому я була скоріше мертвою, ніж живою. Бо все це виглядало прекрасним, але не було таким. Тому назріло бажання міняти щось у своєму житті кардинально. Через непорозуміння з чоловіком і сварки, які не приводили ні до чого, крім виснаження і образ, я прийняла рішення розлучитися. 

Мене ніхто не підтримав. 

І це було не дивно. 

Всі проблеми були за фасадом. 

Тоді, коли мені було 26, я шукала підтримки і мала велике бажання розібратися - чому маючи так багато ресурсів і навіть роблячи те, що ніби-то хотіла, - не досягала бажаного відчуття свободи, натхнення, драйву. 

Моя перша особиста терапія тривала приблизно рік. За цей час прийшло багато прозрінь чому так сталося, були паростки усвідомлень чого насправді я хочу, що робить мене щасливою, але на всі питання, яким чином налагодити життя, я не знайшла конкретних відповідей тоді.

Тому продовжила знайомитися з психологією та психотерапією далі самостійно. Експериментувала з різними методами, підходами та формами. І одного разу, коли моя мама запитала, чому я така щаслива, прийшло усвідомлення - мені радісно вчитися психології і ділитися цим досвідом з іншими. Я бачила як загоряються очі моїх подруг, коли я приїжджала з тренінгу з психологічними новинками для них. Я відчула, що до мене прислухаються в моїй родині. Я стала спокійнішою, більш врівноваженою і цілеспрямованою. Бо я знала, відчувала всім серцем, що кожен крок в житті я роблю назустріч собі.